Aktualizacja w związku ze stanem epidemii

Oddziały całodobowe świadczą i będą świadczyły pomoc osobom wymagającym pilnej hospitalizacji.

Mimo naszych najlepszych starań pobyt w oddziale ze względu na dużą ilość osób przebywających na ograniczonej przestrzeni może wiązać się ze zwiększeniem ryzyka infekcji koronawirusowej. Stwarza to największe ryzyko dla osób powyżej 60 roku życia i cierpiących na schorzenia dodatkowe.

W takiej sytuacji hospitalizacja powinna być ostatecznością i powinna być rozważana po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości pomocy i wsparcia – numer telefonu Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego dostępny jest na naszej stronie.

Prosimy aby kontakt osób bliskich z personelem odbywał się w miarę możliwości telefonicznie. Pozwoli to zadbać o wzajemne bezpieczeństwo i ograniczyć ryzyko infekcji.


Al. Sobieskiego 9, 02-957 Warszawa,
ordynator: dr n. med. Izabela Niedźwiedzka-Siuda
iniedzwiedzka@ipin.edu.pl
tel. +48 (22) 4582 553

pielęgniarka oddziałowa:
Agnieszka Augustyniak

dyżurka pielęgniarska – tel. wewn. 518

Zespół:
lekarze specjaliści:
Magdalena Sitko
lekarze rezydenci:
Alicja Kamińska, Lucjan Włodarczyk, Sophie Weber, Nina Widyńska, Tomasz Demiańczuk, Katarzyna Gąsiorowska, Bartosz Koba, Emilia Kozarska, Małgorzata Berdychowska
psycholog: Gabriela Kondej, Anna Kozak
pielęgniarki/pielęgniarze:
Monika Kowalczuk, Jolanta Dmowska, Joana Cholewa-Rymar, Michał Putowski, Joanna Goźlińska, Danuta Łańcut, Wioletta Czech, Dorota Bujalska, Magdalena Kuźniarska, Agata Pawlak, Róża Szczurowska, Mariusz Makówka, Barbara Wszelaka
sanitariuszki/sanitariusze:
Mieczysława Helnik, Anna Ołdak, Andrzej Żaczek, Jacek Kruk, Krzysztof Puławski, Andrzej Pytka, Ireneusz Ładzik-Chrościcki, Piotr Banaszek, Jadwiga Sadowska
terapeuta zajęciowy:
Klaudia Chrobak
telefony: +48 (22) 4582 515, -531, -808, -866;

Oddział dysponuje 35 łóżkami (w tym 21 dedykowanych dla mieszkańców Mokotowa)
Przyjmuje chorych mieszkańców Mokotowa cierpiących z powodu zaburzeń psychicznych, wymagających w celu rozwiązania ostrej fazy kryzysu zdrowotnego diagnostyki i leczenia (głównie farmakoterapii) w warunkach szpitalnych. Możliwe jest uzyskanie podstawowego wsparcia/pomocy psychologicznej.
W przypadkach naglących o przyjęciu decydują lekarze Izby, zgodnie z Ustawą o ochronie zdrowia psychicznego. Warunkiem przyjęcia jest zgoda chorego (art. 21). Przyjęcia bez zgody chorego możliwe są tylko w okolicznościach spełniających przesłanki art. 22, 23, 24, 28 lub 29 Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego.
W przypadku skierowania zaplanowanego, warunki i termin przyjęcia określane są w wyniku wstępnej konsultacji przez ordynatora oddziału.
Pacjenci mogą być proszeni o zgodę na udział w badaniach naukowych.